Kartusz gazowy TS700B CRV - zabezpieczony przed wybuchem

Kartusz gazowy TS700B CRV - zabezpieczony przed wybuchem

6 lip 2023

Turystyczne kuchenki gazowe TIROSS i stosowane w nich kartusze gazowe TIROSS są dobrze znane wszystkim, którzy kochają górskie wycieczki, biwakowanie i nie tylko. Kartusze gazowe mają bowiem szerokie zastosowanie, począwszy od kuchenek turystycznych przez grillowanie, a skończywszy na ogrzewaniu i lampach gazowych. Jednym z najczęściej wymienianych atutów turystycznych kuchenek gazowych jest łatwość użytkowania, wynikająca m.in. z zastosowania w nich lekkich, wymiennych kartuszy gazowych.

Kartusze gazowe TIROSS, dzięki niewielkiej wadze (227 g w butli o pojemności 400 ml), można zabrać ze sobą nawet na całodniową pieszą wędrówkę i cieszyć się z ciepłych posiłków w dowolnym momencie wędrówki.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Na czym polega ochrona przeciwwybuchowa w nowych kartuszach Tiross?

Obecnie do powyższych atutów kartuszy gazowych Tiross dodać możemy także nową zaletę w postaci najwyższego poziomu bezpieczeństwa w zakresie ochrony przeciwwybuchowej, którą wdrożyliśmy w kartuszach gazowych TS700B CRV.

Nasz najnowszy model jest wyposażony w nowe rozwiązanie chroniące życie i mienie – opatentowany system CRV (ang. Countersink Release Vent - system przeciwwybuchowych otworów upustowych) z konstrukcją potrójnego zgrzewu (Triple Seamed). Dzięki temu rozwiązaniu kartusz nie wybuchnie nawet jeśli obok butli pojawi się zewnętrzne ciepło lub inny czynnik, który mógłby spowodować nadmierny wzrost ciśnienia gazu w butli. Różnicę w porównaniu do tradycyjnego kartusza ilustrujemy na zdjęciu 1.

Zdjęcie 1. Porównanie zwykłego kartusza gazowego TS700 i kartusza TS700B CRV z systemem przeciwwybuchowym wzmocnionego potrójnym zgrzewem (infografika poglądowa)

Specjalna konstrukcja butli CRV pozwala na uwolnienie gazu przez otwory upustowe znajdujące się w górnej części puszki. Takie rozwiązanie zapobiega nadmiernemu wzrostowi ciśnienia, tym samym skutecznie powstrzymując wybuch. Działanie systemu przeciwwybuchowego CRV ilustruje zdjęcie 2.

Zdjęcie 2. Działanie systemu przeciwwybuchowego wzmocnionego potrójnym zgrzewem w kartuszach TS700B CRV (infografika poglądowa)

Dzięki takiemu zabezpieczeniu możemy podnieść komfort i bezpieczeństwo użytkowania kartuszy gazowych Tiross oraz kuchenek turystycznych Tiross na najwyższy poziom. Kartusze gazowe TS700B CRV posiadają wszystkie niezbędne atesty i certyfikaty bezpieczeństwa: certyfikat APRAGAZ, zgodność z dyrektywą TPED π 0029 oraz potwierdzenie zgodności z normą UE nr EN417 i UN2037.

Ponadto, kartusz TS700B CRV jest również bardziej ekonomiczny. Dzięki zastosowaniu mieszanki gazowej o wysokiej wydajności spalania gaz jest zużywany do końca – bez pozostałości w butli!

Kartusze z systemem przeciwwybuchowym CRV są stosowane w ponad 50 krajach na świecie (m.in. we Włoszech, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Japonii, Korei Południowej i Australii), a od września 2022 r. po raz pierwszy są dostępne w Polsce pod marką TIROSS i oznaczone symbolem TS700B CRV.

Podsumowując, kartusze gazowe TS700B CRV łączą w sobie łatwość użytkowania, ekonomiczność oraz najwyższy poziom bezpieczeństwa, dzięki czemu są doskonałym wyborem dla każdej osoby, która stawia na wygodę i bezpieczeństwo.