Dlaczego warto przyrządzać domowe koktajle i smoothie?

Dlaczego warto przyrządzać domowe koktajle i smoothie?

6 lip 2023

Blender osobisty – czym jest?

To proste urządzenie służące przede wszystkim do przygotowywania owocowych i warzywnych koktajli, smoothie czy zup-krem. W odróżnieniu od klasycznych modeli nie posiada kielicha, ma za to pojemnik będący bidonem, w którym miksowane są ze sobą wszystkie składniki. Po zakończeniu pracy można zakręcić butelkę i wziąć ją ze sobą do pracy czy szkoły. Zaletami takiego rozwiązania jest szybkość pracy oraz brak konieczności przelewania gotowego napoju do innego naczynia i mycia kielicha urządzenia. Jest to zatem doskonała metoda na przyrządzanie posiłków dla osób pragnących prowadzić zdrowy tryb życia, jednak nie mających zbyt wiele czasu na spędzanie w kuchni.

Co można przygotować z pomocą blendera osobistego?

Możliwości jest naprawdę wiele. Tego typu urządzenia wykorzystuje się głównie do przyrządzania różnego rodzaju koktajli i smoothie, będących zdrowymi alternatywami dla dań instant czy zakupionej po drodze do pracy/szkoły drożdżówki. W blenderze osobistym przygotujemy również zupy-krem, musy, purée, sorbety, pasty czy smoothie - możliwości jest naprawdę wiele, wystarczy odrobina kreatywności, by każdego dnia cieszyć się innym zdrowym posiłkiem.

Dlaczego warto przyrządzać domowe koktajle i smoothie?

Odpowiedź jest prosta: gdyż są one prawdziwą bombą witaminową, jako że robi się je przeważnie z surowych składników zawierają wszystkie drogocenne makro- i mikroelementy oraz inne substancje odżywcze występujące naturalnie w warzywach i owocach. Spożywając je każdego dnia człowiek nabiera energii, wzmacnia układ odpornościowy, wspiera kości i stawy, reguluje pracę jelit. Zielone koktajle i smoothie pomagają także obniżyć zły poziom cholesterolu, redukują apatyt na niezdrowe jedzenie, oczyszczają organizm z toksyn. Ale to nie ich jedyne zalety: warto podkreślić, że są bardzo proste w przygotowaniu – wystarczy mieć mały blender osobisty pod ręką. Dodatkowo są tanie, zwłaszcza jeśli zdecydujemy się na ich przygotowanie w domu, a nie kupno gotowego produktu w sklepie czy barze.